EST l ENG l RUS
Web2
Главная
Web2
Товары
Web2
Новые товары
Web2
Награды
Web2
Следует знать
Web2
Галерея
Web2
Контакт
 

Web2 Уход за украшениями 

Следует знать

Print Распечатать

SÕRMUSED

Kihlasõrmuse ajalugu ulatub II saj. ema. Rooma keisririiki, kus selleks otstarbeks esialgu küll rauast sõrmuseid kasutati. Esimest korda on kirjasõnas sõrmust armastuse pandina mainitud Rooma kirjaniku Plautuse poolt tema “Miles Gloriosus”-es, kus üks veetlev daam saatis sõrmuse nägusale sõdurile armastuse sümboliks.

Ei ole võimalik määratleda täpset ajaloolist hetke, mil kihlasõrmusest sai abielusõrmus, see toimus erinevates maades eri aegadel. Abielusõrmuse kasutuselevõtt ei tõrjunud kihlasõrmust aga välja. Abielusõrmuste kandmist neljandas sõrmes (Nimeta Matsis) seostatakse iidse usuga, et eriline närv või soon jookseb sellest sõrmest otse südamesse. Sõrmuse panemine sellesse sõrme sümboliseerib armastuse sidumist südamega.

Tänapäeval saab enamus abiellujaid tseremoonia ajal sõrme abielusõrmuse. Sõrmuste stiilivalik on praktiliselt piiramatu. Kui juhtub, et tahate tutvuda erinevates juveeliärides pakutava valikuga, tuleb sõrmuste otsimisega algust teha 12 – 16 nädalat enne pulmi.

Meil on olnud kombeks, et pruut ja peigmees valivad omavahel sobiva sõrmustepaari. Nii ei pruugi see vältimatult olla. Kui pruudil on juba kihlasõrmus, võiks tema abielusõrmus sellega sobida. Võib juhtuda, et tuleb kümneid sõrmuseid läbi proovida, enne kui õige paariline leitakse. Kui aga tingimuseks on veel ka samasugune peigmehe sõrmus, võib olla kergemaks lahenduseks, et peigmees valib lihtsalt endale meele järgi oleva stiili ja suurusega sõrmuse. Kui sobivaid sõrmuseid müügilolevate hulgas ei leidu, võib pöörduda juveliiri poole. Oma ala meister oskab teid aidata nii nõutava stiili kui suurusega sõrmuse valikul ja annab head nõu ka sõrmuste sobivuse kohta.

Tänapäeval on levinumad kollakast kullast abielusõrmused, kuid sama hästi sobivad selleks ka kulla teised toonid ja plaatina. Sõrmuseid on traditsioonilisi ja moodsaid, värviliste juveelide ja teemantidega, graveeringute ja kaunistustega, kitsaid ja laiemaid. Valik on ju tegelikult teie teha. Ühte peaks abielusõrmuste ostjaile aga meenutama: ärge hoidke aega kokku, et leida täpselt teile sobiva suurusega sõrmust! Seda sõrmust kannate te kogu oma edaspidise elu jooksul.

VÄÄRISEHTED VAJAVAD PUHASTAMIST

Kullatud ja hõbetatud, samuti metallisulamitest ehteid tuleb kaitsta aerosoolide (juukselakkide ja deodorantide) eest. Aerosooli ja isegi näokreemi mõjul muutuvad metallehted kiiresti tumedaks.

Hoia kuld-, hõbe- ja metallehteid eraldi karpides. Eriti õrnad on kriimustuste suhtes kullatud ja hõbetatud ehted.

Metallsulamist ehted ei vaja spetsiaalseid hooldusvahendeid, tarviduse korral võib neid pesta sooja vee ja seebiga, seejärel hoolikalt kuivatada.

Kõiki kuldehteid võib pesta lahuses, mis koosneb teeklaasitäiest kuumast veest, teelusikatäiest hoolikalt lahustatud leebetoimelisest pesupulbrist (mitteleeliselisest) ja teelusikatäiest nuuskpiiritusest. Ehe tuleb jätta mõneks ajaks lahusesse seisma, seejärel väikese harjaga (näiteks vana hambaharjaga) ettevaatlikult hõõruda, sooja veega loputada ja seejärel kuivatada.

Peenikese kuldketi võib panna eelkirjeldatud lahusega täidetud pudelisse, loksutada ja siis mõneks ajaks seisma jätta. Seejärel tuleb kett pudelist välja võtta, loputada ja pehme riidega kuivatada.

Ära puhasta kullatud ehteid nuuskpiiritusega! Üldse tuleb kullatud ehteid puhastada väga ettevaatlikult – piisab piirituses niisutatud pehme lapiga hõõrumisest.

Kullatud ehted hõõru puhastamiseks vahustatud munavalgega, millele võib vajadusel lisada veidi soola.

Kullatud ehteid võib puhastada ka seguga, mis koosneb noaotsatäiest booraksist ja 60 milliliitrist veest.

Kui kodus nuuskpiiritust pole, võid odekolonniga niisutatud vati keerata ümber tiku ja sellega sõrmuse kivi alla kogunenud mustusest ära puhastada.

Ka hõbe- või melhioresemeid võib puhastada samas lahuses nagu kuldesemeid, kuid lahus peaks olema jahedam.

Pärast harjaga pesemist poleeri hõbeese riidetükiga üle.Merevaigust ning elevandiluust ehteid võib pesta soojas seebivees, loputada ning seejärel hoolikalt kuivatada.

Väga määrdunud ning kriimustatud ehted on targem viia töökotta, kus kriimustused galvaanilisel teel parandatakse ja ehetele spetsiaalsete vahenditega poleerides sära antakse.

 
Web2
Sangla Juveelisalong O| www.weddingring.ee | Telefon: (+372) 644 2313 | E-mail: sangla@online.ee
Web2